MODLITBY MLÁDEŽE BŘEZEN 2022

Krásný večer, po několika týdenní odmlce se vám hlásím znova. Tentokrát z Přerova od kostela sv. Vavřince, kde se tento pátek, 11. března, sešlo nevídané množství mládeže. Hned u vchodu potkávám dva sympatické chlapce - Marka a Jožu, snad nám poví víc.

Ahojte kluci, co se tady v kostele dneska koná?

Marek: No přece Modlitby mládeže! Je akce konaná s výjimkou letních prázdnin každý měsíc. Společně se sejdou mladí lidé v jednou z kostelů v děkanátu a věnují se animátory připravenému modlitebnímu programu. Po modlitbě se přesunou na faru či jiný smluvený objekt poblíž kostela na tzv. agapé, na kterém navážou nové kontakty a vztahy, pojí nějaké drobné občerstvení a zažijí spolu krásný společný čas v společenství.

Tyjo, to zní skvěle. Vypadá to, že jste tu jako mládež fakt dost aktivní. Jaký je program těch dnešních modliteb?

M: Tématem dnešních modliteb bude vyprošování míru pro Ukrajinu. Sedneme si do lavic, Klárka a Monča (organizátoři březnových modliteb, pozn. redakce) nám k tomu řeknu pár úvodních slov, a pak se budeme modlit, tentokrát bolestný růženec, ten bude navíc doplněný modlitbou právě za zmíněnou Ukrajinu.

A to agapé, o kterém jsi už dřív mluvil, co to přesně je?

M: Dnes se po modlitbě přesuneme na centrum Sonus. Zde je přichystáno drobné občerstvení v podobě nějakého koláčku, slaných tyčinek, čaje a džusu. Navíc se tady také uskuteční malá aktivitka v podobě vědomostního minikvízu o postní době.

Tak to už se na dnešní večer. Ještě na jednu otázku se tě zeptám, kdy a kde budu moc takové modlitby navštívit příště?

M: Další modlitby se konají už 8. dubna v Pavlovicích u Přerova, tak neváhej, neboj se a přijď taky! A pokud nemáš přístup k dopravení se na místo, nevadí! Mezi mládežníky jsou mraky ochotných a zkušených řidičů, kteří tě rádi u tebe doma vyzvednou a bezpečně tě dopraví tam i zpět, aby se o tebe maminka nemusela bát.

Moc Ti Marku děkuji za odpovědi, i Tobě Jožo, i když jsi mi toho moc neřekl. Chtěl bys ještě něco dodat?

Joža: Naprosto souhlasím s Markem, jedná se o skvělou akci a všem čtenářům, kteří se cítí mladí duší, bych ji z celého srdce doporučil.

Za redakci Adamova kuřátka

K. Stojanová

Několik fotek z modliteb mládeže