ADVENTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA

Během víkendu, kdy jsme slavili 2. neděli adventní se v Přerově na Sonuse uskutečnila duchovní obnova pro mládež děkanátu Přerov. Téma duchovní obnovy bylo až do poslední chvíle neznáme a všichni jsme se ho dozvěděli až během úvodní přednášky, která byla po mši svaté, kterou tato duchovní obnova začínala. Svou návštěvou nás poctili dva řeholníci - boromejka sestra Vilma a kapucín otec Cyril - kteří nám přijeli dávat duchovní cvičení na téma povolání.

Po úvodní přednášce, na které jsme dostali otázku na zamyšlení, jsme se přesunuli do kaple na faře, kde jsme se pomodlili společně nešpory a poté jsme již měli volno.

Ráno jsme vstávali brzy a prožili jsme v kostele sv. Vavřince rorátní mši svatou, po které jsme šli na snídani i společně s dětmi z naší farnosti. Dopoledne již začal blok přednášek a prvníma dvěma nás provedla sestra Vilma, která mluvila o povolání ke svatosti, že každý z nás byl od Boha povolán ke svatosti a každý k tomu máme jinou cestu a každý jsme dostali jiné dary, charismata a temperament. Po přednáškách vždy byla možnost rozjímat nad tím, co jsme právě slyšeli a taky nad otázkami, které nám sestra položila. Po výborném obědě byl prostor na odpočinek a možnost dát si dobrou kávu a nějakou sušenku k tomu. Odpoledne pokračovala další přednáška vedená otcem Cyrilem, který nám povídal své zážitky ze služby a propojil to s tématem dopoledních přednášek. Po osobním rozjímání následovala večeře, a po ní jsme se všichni přesunuli do kaple na společnou adoraci, která postupně přešla v osobní adoraci a byla zakončená společnou modlitbou nešpor a požehnáním. Večer byl již volný a mohli jsme jej strávit, jak chceme, tak jsme se domluvili a společně jsme si zahráli hru Kufr.

Duchovní obnova se již chýlila ke konci a v neděli ráno jsme po společné modlitbě ranních chval posnídali a následovala již poslední přednáška, která ale byla vedena spíše formou sdílení, kdy jsme si říkali zážitky z duchovní obnovy, jak jsme ji prožili, prostě co jsme měli na srdci a i sestra Vilma nám přispěla svými zážitky z řeholního života. Duchovní obnovu jsme zakončili společnou mší svatou v kostele sv. Vavřince, kde jsme oběma hostům poděkovali za vedení duchovní obnovy.

Vojta Dostal

Několik fotografií z adventní duchovní obnovy v Přerově