ADVENTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA

Adventní duchovní obnova pro mládež začala v pátek 2.12. mší svatou, po které následoval zábavný program. Další den se 16 mladých sešlo v Centru Sonus na její pokračování. Celou duchovní obnovou provázel o. Vojtěch. Přítomní mladí se chtěli duchovně připravit na nadcházející vánoční svátky a zároveň trochu zpomalit v této uspěchané době. Začalo se ranní mší svatou ve farní kapli, poté následovala první ze tří promluv otce. Tyto promluvy byly směřovány k tématům jako je strach či egoismus. V mezičase měli mladí možnost adorace v kapli nebo svátosti smíření. Duchovní obnova byla zakončena modlitbou Anděl Páně a chutným obědem.

Monika a Matěj

Ve dnech 2. a 3. prosince 2022 se uskutečnila duchovní obnova pro mládež. Celou obnovou nás provázel náš kaplan Vojtěch Radoch.

Předprogram začal již v pátek večer mší svatou, po které následovala vynikající večeře na Sonusu. Po ní jsme soutěžili v adventním kvízu a po zbytek večera hráli zajímavé hry, u kterých jsme se dost nasmáli. Po večerní modlitbě jsme byli rozesláni do svých domovů.

V sobotu, na hlavní program, přibyli někteří účastníci, kteří v pátek dorazit nemohli. Začínalo se mší svatou ve farní kapli. Následovaly tři přednášky a po každé z nich byl prostor pro rozjímání a ztišení se. Mluvit se mělo co nejméně (nejlépe vůbec). Měli jsme možnost navštívit farní kapli, vyzpovídat se nebo jen tak sedět a přemítat. Během celého dopoledne jsme byli zásobováni čajem a dobrým jídlem. Po ukončení dopoledního bloku následovala poslední část programu, a to společný oběd. Po něm jsme si mohli ještě chvíli vykládat, než se všichni rozešli domů.

Celou obnovou se nesla uvolněná a pohodová atmosféra. Bylo pěkné se na chvíli ztišit. Velký dík patří všem, kteří se na přípravě a průběhu obnovy jakkoliv podíleli!

Anežka Jurečková

Foto zde