VÝLET DO NEZNÁMA

Dne 1. 5. jsme si dali sraz na vlakovém nádraží v Přerově, abychom mohli jet na výlet do neznáma. Všichni jsme byli plni očekávání. Cesta nám docela rychle utekla. Když jsme přijeli do Valašského Meziříčí, měli jsme přestupovat na vlak směr Frýdek-Místek. Protože bychom museli čekat skoro 45 minut, tak jsme se rozhodli, že půjdeme do neznámého cíle už z Valašského Meziříčí. Šli jsme docela svižným krokem a za městem jsme začali hodně stoupat do kopců a někteří z nás už chtěli vidět cíl cesty. Ten zatím byl ještě v nedohlednu a navíc jsme se museli prodírat mlhou, což jsme moc nečekali, ale byli jsme rádi, že nepršelo. Jakmile jsme začali scházet dolů, tak jsme se pomalu začali přibližovat cíli. Když jsme došli do dědiny Zašová náš cíl byl už jenom kousek, tím bylo poutní místo Stračka. Tam jsme si dopřáli odpočinek, poseděli a dali si svačinku. Ještě jsme pokračovali do místního poutního kostela Navštívení Panny Marie, který je spojený s bývalým klášterem Trinitářů. Když jsme vstoupili do kostela, byla nám nabídnuta živá prohlídka, která byla velmi zajímavá. Po prohlídce v kostele jsme se vydali na malou vyhlídku nad vesnicí. Tímto náš výlet skončil a my se vydali zpět na vlak domů. Cestou vlakem jsme si vykládali zážitky z našeho výletu. Po návratu do Přerova jsme se rozloučili a vrátili se do svých domovů s radostnou náladou, že jsme mohli prožít společně den a mohli jsme se vidět po tak dlouhé době. Byl to skvělý den a nádherný výlet. Na výlet nás jelo 7 mladých.

Jirka Cekota

Několik fotografií z výletu do neznáma