SUIT UP MŠE SVATÁ PRO MLÁDEŽ

Na začátku ledna nemohli  proběhnout modlitby mládeže kvůli stále přísným vládním opatřením proti koronaviru, které se měli konat v Troubkách. Abychom se tedy mohli alespoň setkat a dodržet PSA, tak jsme se rozhodli uspořádat mši svatou pro mládež v přerovském kostele sv. Vavřince, kde se nás mohlo na mši sejít 25, abychom zaplnili pouze 10% kapacity kostela, a také nás pak tolik bylo. Slavit mši přijel náš kaplan Zdeněk a byl velmi rád, že nedostal žádné zadání na kázání a tak mohl mluvit hezky od srdce. V evangeliu jsme slyšeli o ustanovení 12 učedníků a otec Zdeněk zdůrazňoval, že i nás si Bůh vybral, abychom byli jeho učedníky a volá nás každého svým jménem a posílá nás, abychom rozdávali lásku a sloužili druhým a potkávali se s ostatními.  Po mši svaté jsme ještě setrvali na svých místech v lavicích a mezitím se připravila scénka, kterou zahráli animátoři. Pořádně jsme se u ní pobavili, protože se jednalo o vtipnou rozprávku Popoluška. Pak nastala chvíle napětí, jelikož přišel na scénu klobouk, ve kterém byli naše čísla a každý tedy měl šanci něco vyhrát. Cen bylo ale méně než mládežníků a tak se jen někteří radovali z výhry, buďto sladké a nebo dárkového předmětu.

Vojta Dostal

Společná fotografie po mši svaté