MODLITBY MLÁDEŽE PROSINEC

Opět po delší době jsme se mohli setkat na modlitbách mládeže. Jelikož je v současné době trochu složitější se fyzicky zúčastnit mší, tak si pro nás animátoři spolu s kaplanem a jáhnem připravili mši svatou. Přede mší mohl každý napsat svůj úmysl a také si rozsvítit svou lampičku. Dokonce jsme měli i varhanní doprovod, ale bohužel zpívat jsme nemohli. V obětním průvodu jsme pak přinášeli naše úmysly, také sůl, květiny, svíčku ze včelího vosku a samozřejmě chléb s vínem. Po mši následovalo tradiční foto, na kterém se jistě všichni smějeme, ale skrz roušky to moc vidět nejde. Agapé se uskutečnilo venku před kostelem, k občerstvení jsme dostali perník od nejmenovaného hlavního animátora. Radost ze setkání byla opravdu veliká, i přes zimu jsme venku strávili dost času. Domů jsme proto všichni odcházeli na kost promrzlí, avšak veselí.

Klárka Kučerová

Po další koronavirové pauze se 11. 12. uskutečnily modlitby mládeže. Tentokrát formou mše svaté, kterou sloužil otec Jiří Zámečník v kostele svatého Vavřince. I přes aktuální situaci jsme se sešli v počtu 20 lidí. Doba je stále nejistá a počty lidí, kteří se mohou účastnit bohoslužeb, omezené a v této době je setkání s Bohem skrze bohoslužbu, ale i setkání s ostatními mládežníky, velmi povzbuzující. I přesto, že se agapé opět nemohlo konat, před kostelem jsme měli možnost dát si perník, který osobně upekl Adam a sdílet se s ostatními mládežníky. Všem, kdo se podíleli na přípravě děkuji za úžasný duchovní i kulinářský zážitek.

Patrik Prinz

Jediná fotografie z prosincových modliteb mládeže