MODLITBY MLÁDEŽE     PROSINEC 2019

V adventní době se modlitby mládeže konaly v kostele sv. Maří Magdalény v Předmostí a cestu si sem našlo 20 mladých, kteří mohli společně popřemýšlet nad příběhy s adventní tématikou, tedy tématikou příchodu či očekávání. Postupně jsme spolu prošli adventní dobu a symbolicky jsme zapalovali s každým příběhem jednu svíci, až jsme se dostali na konec adventní doby. Na závěr jsme se všichni společně vydali do presbytáře a vytvořili jsme kolem adventního věnce kruh a zakončili jsme to modlitbou. Po společné fotce jsme se z vymrzlého kostela vydali do vytopené fary, kde už pro nás bylo připraveno hojné občerstvení. Později pak proběhla aktivita po skupinkách, do které se všichni zapojili, ale ne každý z ní byl nadšen, protože cílem bylo vytvořit zadané číslo jen pomocí operací, které byli k dipozici a čísel rozházených na zemi, takže i učitelé matematiky se u tohoto zapotili. Následovala modlitba za mládež v 21:00 a poté ještě představení následujících akcí. Poté již byla volná zábava, která se táhla do pozdních hodin.

Vojta Dostal

Několik fotografií z modliteb mládeže