ČERVNOVÉ MODLITBY MLÁDEŽE

Školní rok se nám pomalu blíží ke konci. S tím jsou spojené věci radostné jako blížící se prázdniny, odpadající nutnost platit za vysokoškolské koleje a nebo možnost koupit si se slevou lyže. Jsou tu však i ty méně veselé momenty jako výprask za zkažené vysvědčení nebo dva měsíce bez modliteb mládeže. Ty posledních modlitby v tomto školním roce jsme se tedy rozhodli prožít co nejpěkněji, ať se nám po nich může dva měsíce poctivě stýskat. Zároveň to byly naše poslední modlitby s kaplanem Zdeňkem Mlčochem, který opouští Přerov. Celá mše svatá se nesla v emotivním duchu a důstojnost liturgie taky podpořila přítomnost našich bohoslovců. Kaplan nám prozradil sladké tajemství, že zůstane dál alespoň kaplanem pro mládež, takže jsme zatlačili slzu v oku a mohli se začít tvářit zase jako divní křesťané - tedy vesele (moc často se to v kostele nevídá). Modlitby samotné jsme prožili jako adoraci před Nejsvětější Svátostí, prokládanou básněmi anglického jezuity Roberta Southwella a zpěvy z Taizé. Nesmělo chybět mocně dýmící kadidlo a taky společná fotka. Poté jsme se přesunuli na farní zahradu, kde jsme u agapé tvořili hlučné, ale radostné a brzy taky spokojeně napapané společenství. Dlouho do noci trápil smích a veselí okna okolních domů a už se nemůžeme dočkat, až se zase všichni potkáme opět v září!

Rosťa Brhlík

Více fotografií naleznete zde