DĚKANÁTNÍ SETKÁNÍ SCHOL

V sobotu 12.10. se uskutečnilo setkání schol přerovského děkanátu. Kromě přerovského Božího Bangu se zúčastnila schola z Brodku, Tovačova a část citovské scholy. Přesto, že na zahajovací mši svatou v kostele sv. Vavřince byli kromě schol pozváni také farníci, proběhla spíše v komorní atmosféře. Podstatnější však pro nás byly myšlenky a kázání P. Pavla Ryšavého, které nám připomněly, že na počtu zpěváků a kráse zpěvu nezáleží tolik jako na tom, zda svůj zpěv směřujeme k Bohu. Po mši následoval oběd a promluva P. Františka Urbana. Poté přišlo odlehčení v podobě hry, jejímž cílem bylo rozlušit všechny šifry a dostat se tak k pokladu. Všem skupinkám se to povedlo a dostaly tak svou sladkou odměnu. Předposledním bodem programu bylo společné naučení písničky Hoden jsi. Ve tři hodiny byl pak zahájen pidikoncert opět ve farním kostele. Každá schola se krátce představila a předvedla něco málo ze svého repertoáru. Na závěr zazněla společně nacvičená písnička. Věřím, že setkání nám bylo přínosem, inspirací a snad i podnětem k pokračování ve společném setkávání.

Ivanka Slivková

Několik fotografií z akce