CÍRKEVNÍ SILVESTR - Č.Y.L.

Sobota 1. prosince byl na první pohled den skoro jako všechny ostatní. Venku bylo teplo jak na Antarktidě, na náměstích zněly už sedmým dnem do omrzení koledy přerušované otravným zvoněním malých dětí na zvon, a lidé se tísnili u stánků s punčem nebo konali tour po obchodech v marné snaze sehnat na Vánoce nějaké dárky. Avšak v neděli nás čekala první neděle adventní, takže sobota byla posledním dnem církevního roku. Na Sonusu se sešlo 15 statečných, kteří se rozhodli tuto velkou událost společně oslavit. Začali jsme společně mší svatou a posílili řady věřících i ministrantů (řady kněžstva bohužel ne). Po duchovní stravě bylo třeba nasytit se i fyzicky, takže jsme zasedli k bohaté večeři bohaté na vitamíny a zasytili žaludky pečivem, zeleninou a ovocem. Hnáni možná i trochu vůni jídla začali se objevovati mezi námi postupně i naši milí kněží. Poté následoval společný program postavený na hrách ze zábavného pořadu Partička. Úplně všem se podařilo zapojit se, rozesmát ostatní a trochu se ztrapnit, nezůstali ušetřeni ani kněží. V průběhu programu nás taktéž poctila svou přítomností vzácná návštěva z centra pro mládež v Olomouci. Poté následovala společná adorace v kapli a přechod do nového církevního roku jsme pak oslavili malováním obrazců zapálenými prskavkami a otevřením krtečkového dětského šampusu. Další chvíle už jsme pak trávili společným povídáním prokládaným zamýšlením se nad virálními videi, a po společné pohádce jsme šli spát. Závěrem by bylo dobré poděkovat všem zúčastněným za krásnou komorní až rodinnou atmosféru a kněžím naší farnosti za to, že si všichni 3 našli čas a strávili s námi velký kus večera a zapojili se i do společného programu.

Rostislav Brhlík

Několik fotografií z akce Církevní silvestr - Č.Y.L.